BETandWIN - Gra to Twoje życie

Zasady których warto się trzymać

Trudno jest wygrać u bukmachera, typując wiele zdarzeń na jednym kuponie. Jest oczywiste, że wtedy prawdopodobieństwo naszej wygranej maleje. Toteż polecam granie najlepiej na single czyli na pojedyncze spotkania. W takiej właśnie formie moje typy będą podawane.

Kursy, po jakich gramy dane spotkanie są ważne, ale nie możemy się nimi do końca sugerować jeżeli chodzi o wybór naszego typu. Kurs nie świadczy o tym, czy nasz typ będzie trafiony, czy też nie. Często kursy ulegają zmianie na te same spotkanie, maleją lub też rosną w zależności od sytuacji. Nie zawsze kiedy kurs spada oznacza to, że faworyt wygra.

Często jest wręcz odwrotnie. Kursy bowiem są często manipulowane przez bukmacherów. Kursy, są ważne ale przede wszystkim dlatego, iż u różnych bukmacherów te same spotkania mają różne współczynniki kursów. Naszym zadaniem jest odnalezienie tego najwyższego, bo wtedy rośnie nasz zysk, także warto poświęcić część czasu i na to. W dłuższej perspektywie przyniesie to nam wymierne zyski.

Obstawianie zdarzeń sportowych u bukmachera, nie polega tylko na opisanym wyżej trafnym wyborze spotkań, czy odpowiednim wyborze najwyższych kursów na interesujące nas spotkania. Bardzo ważne jest także zarządzanie naszym kapitałem przeznaczonym na zakłady. Zarabianie u bukmachera nie jest łatwe i nie polega na szybkim, jednorazowym zarobku. Oczywiście takie wygrane, też się zdarzają, ale często w dłuższym okresie i przy nie umiejętnym zarządzaniu naszym budżetem i tak zwrócimy bukmacherowi to co zarobiliśmy wcześniej. Oczywiście przy 100% trafności typów zarządzanie kapitałem nie ma znaczenia, bo i tak zarabiamy, ale czy to jest realne? Oczywiście, że nie.

Dlatego tak ważna jest dyscyplina i realizowanie planu wydatków, który powinniśmy sobie założyć, przed przystąpieniem do obstawiania u bukmachera. Maksymalna stawka jaką zamierzamy przeznaczyć na dane zdarzenie odgrywa tu istotną rolę. Nigdy nie gramy za cały nasz budżet, czy za całą naszą poprzednią wygraną nawet jak taka się zdarzy. Błędem jest też granie za stawki na poziomie 30% naszego kapitału i wyższym. W taki sposób szybko możemy stracić nasz cały budżet przeznaczony na grę u bukmachera. Żeby uniknąć takiej sytuacji należy ustalić stawkę na odpowiednim poziomie.

Jak ustalić stawkę?

Naszym zadaniem jest odpowiednie dobranie stawki do wcześniej wybranego typu. Należy sobie założyć ile wynosi nasz budżet i w zależności od tego ustalić naszą najwyższą stawkę jaką pozwalamy sobie przeznaczyć na wybrany zakład. Podstawą jest trzymanie się naszych sztywnych założeń jakie sobie ustalimy. Dotyczą one głównie tego w jaki sposób będziemy obracać naszym budżetem.

Trzymanie się naszego wcześniej ustalonego założenia odnośnie stawki, nie powinno ulegać zmianie, pod wpływem emocji, które najczęściej są złym doradcą. Najczęściej popełniane błędy są typowe dla amatorów i początkujących graczy, którzy kierują się właśnie emocjami. Polega to głównie na tym, że po przegranej często chcą się szybko odegrać i odebrać to co wcześniej stracili, powiększając stawki za jakie grają. To z kolei kończy się tym, że tracą kolejne pieniądze. Inny błąd to sugerowanie się tym, że trwa dobra passa i można sobie pozwolić na przeznaczenie większej ilości środków po wcześniejszej wygranej do zainwestowania. Takie właśnie postępowanie nie pomoże w zarobku u bukmachera na dłuższy okres. Zysk nam przyniosą wygrane mniejsze ale za to regularne. Wtedy będziemy mogli mówić o zyskach. Odłożenie wspomnianych emocji na bok to klucz do sukcesu.

Odpowiednia stawka.

Ustalenie stawki na poziomie nie większym niż 5% zdecydowanie zmniejsza ryzyko stracenia naszego kapitału. Najlepiej kiedy naszą stawkę ustalimy na poziomie 2%-3% budżetu przeznaczonego na zakłady. Stawki nie zwiększamy i nie zmniejszamy do momentu kiedy nasz kapitał nie wzrośnie bądź nie zmaleje. Przy wzroście naszego budżetu o 50% zwiększamy naszą maksymalną stawkę, ale nie procentowo, a o ten sam procent z naszego wyższego o 50% budżetu. W przypadku zmniejszenia naszego kapitału o 20% stawkę zmniejszamy. Takie zarządzanie własnym budżetem pozwoli nam na osiągnięcie zysku w dłuższym okresie czasu, nawet na wypadek tzw. "czarnej serii"- nie trafienia kolejno kilku spotkań, co też się może zdarzyć.

Wiedza ma wpływ przede wszystkim na dobry wybór i trafiony typ. Na to czy dobrze wybierzemy i wytypujemy spotkanie ma wpływ właśnie ilość informacji jakie posiadamy na temat danego zdarzenia. Liczy się to ile wiemy a potem należy jak najlepiej to wykorzystać.

Na wyniki meczów składa się wiele czynników, które należy brać pod uwagę. Często nawet mało istotne z pozoru wydarzenia mają wpływ na przebieg spotkania , chociażby pogoda. Przy wyborze spotkań przydatne będą nam wszelkiego rodzaju statystyki i wiadomości dotyczące danego zdarzenia. Typując mecze piłkarskie czy koszykarskie trzeba zwrócić uwagę na to jak drużyny prezentują się w ostatnim czasie, na ich sytuacje w tabeli, a także w jakich składach wystąpią. Ważne są również wszelkiego rodzaju absencje, transfery jak i zmiany w drużynie dotyczące np. finansów, obsady trenerskiej itp. Ważny jest także prestiż spotkania, czasami drużyny czekają na dany mecz cały sezon i my powinniśmy wiedzieć o tym, że to spotkanie może mieć przebieg nieco inny niż by się mogło wydawać. Dotyczy to najczęściej meczów derbowych, bądź meczy w pucharach krajowych dla drużyn z niższych lig. Spotkania te często mają specyficzny przebieg i łatwo wtedy o niespodziankę. Te informacje jak i wiele innych pomogą nam dokonać trafnego wyboru, także im więcej wiemy tym lepiej dla nas.