BETandWIN - Gra to Twoje życie

20 przykazań bukmacherskich

1. Zapamiętaj najważniejszą zasadę: nie ma 100% pewniaków, czyli nawet najlepszy zespół może przegrać z najgorszym.

2. Analizuj tabele i wcześniejsze spotkania, bo tylko głęboka wiedza o aktualnym stanie drużyn pozwoli Ci dobrze wytypować wynik. Poznaj nie tylko wyniki i wcześniejsze mecze zespołów, ale i kluczowych zawodników oraz ich stan w dniu meczu (czy pauzują, czy nie mają kontuzji lub dołka psychicznego).

3. Nie porównuj starego sezonu do nowego, bo zmiany zawodników, zmiany w klubach i ogólna sytuacja w sporcie zmienia się znacznie. Nowy sezon to zwykle nowe drużyny, które mogą grać inaczej, niż kilka miesięcy temu.

4. Na początku sezonu wstrzymaj się z dużymi sumami. Obserwuj jak grają drużyny i jaki poziom prezentują. Dotyczy to każdej rozgrywki, w hokeja, w tenisa, piłki nożnej i reszty.

5. Na koniec sezonu również uważaj na stawki. Zwykle wszystko jest już jasne i zespoły nie walczą tak zaciekle, jak na początku sezonu, bo z 10 miejsca na pierwsze już nie awansują.

6. Na własnym "podwórku" wygrywa się częściej, więc jeżeli zespoły mają podobne szanse i notowania, lepiej obstawić drużynę gospodarzy i ewentualnie podeprzeć się remisem.

7. Dodawaj remisy, jeżeli to możliwe - mimo tego, że spadnie kurs, zwiększasz znacznie możliwość wygranej.

8. Jeżeli stawiasz taką samą kwotę na wszystkie spotkania (np. 2 zł),musisz stosować wysokie kursy, bo inaczej szybko pozbędziesz się gotówki,gdy nie będziesz celnie obstawiać.

9. Nie stawiaj na jednym kuponie zbyt wielu zakładów. Zwykle stawiaj od dwóch do pięciu spotkań. Im więcej zakładów tym mniejsze szanse na wygraną, lecz z ilością spotkań kurs rośnie. Im mniej pewne spotkania, tym mniej powinno ich być na kuponie.

10. Nie stawiaj na wielu kuponach tych samych zdarzeń, jeżeli nie są pewne (a pewności nigdy nie masz). Gdy przegrasz jeden zakład, stracisz wiele kuponów.

11. Gdy kursy na obie drużyny w jednym spotkaniu przekraczają 2.0, możesz obstawić dwa wyniki na taką samą kwotę. Jeżeli nie padnie remis i tak wygrasz, często więcej niż stawiając 1X, X2 lub 12.

12. Bukmacher może się mylić i nie zawsze niski kurs oznacza, że drużyna może wygrać. Stawki typuje człowiek, omylny jak każdy. Poznaj drużyny zanim wyłożysz na zakład duże pieniądze. Grasz nie tylko z zawodnikami, ale też z bukmacherem - on chce przechytrzyć Ciebie, a Ty jego.

13. Myśl twórczo, wykonuj analizy aktualnych i zeszłych sezonów,obserwuj jak zachowują się ligi lub rozgrywki, a z pewnością dostrzeżesz pewne prawidłowości, np. zwykle wysokie wyniki w lidze duńskiej lub w miarę przewidywalne wyniki w lidze niemieckiej. Policz w jakiej lidze ile jest remisów, wygranych więcej niż 2 golami, itp.

14. Stawiaj na dokładne wyniki np. (1:0, 2:1), najlepiej od razu na kilka, bo gdy trafisz zwraca się postawiona stawka.

15. Nie napalaj się, gdy wygrasz większą kwotę. Zwykle potem postawisz więcej i przegrasz. Emocje i zachowania typu "jutro się odegram" odłóż na półkę. Musisz podchodzić do typowania, jak do zwykłej pracy. Im lepiej typujesz i analizujesz, tym więcej wygrywasz.

16. Nie obstawiaj wszystkiego jak leci, bo nie sposób znać ludzi i zespoły z kilkudziesięciu lig i rozgrywek. Wybierz bliską Ci dziedzinę sportu i staraj się jak najlepiej ją poznać. Zobaczysz, jak łatwo będzie Ci potem wytypować zwycięzcę.

17. Sport nie zawsze jest czysty, więc nie zawsze wynik jest taki, jakiego się spodziewasz. Mecze mogą być "sprzedane", a afer wsporcie nie brakuje. Bierz pod uwage również takie okoliczności podczas zastanawiania się nad wynikiem, szczególnie słabych lig i drużyn.

18. Szanuj pieniądze, które wygrywasz. Nie mów sobie, że skoro je wygrałeś to możesz odpuścić i założyć się o niepewny mecz lub spotkanie. Każdy zakład obstawiaj tak, jakby był najważniejszy w życiu.

19. Czytaj i odwiedzaj serwisy WWW, w których osoby przedstawiają swoje przewidywania i typy. Umieszczane komentarze pozwolą Ci zorientować się co aktualnie dzieje się w drużynach. Oczywiście zwracaj uwagę na to, kto typuje wyniki.

20. Praktyka czyni mistrza - im więcej grasz, tym większego nabywasz doświadczenia. Nie przejmuj się tym, że na początku możesz przegrać. Nie wpadaj w panikę.